MASŤOVÝ ZÁKLAD A GALVEX

Zloženie: Carbopol 940, paraffinum liquidum, paraffinum solidum, alcohol cetylicus et stearylicus, Slovasol 2430, methylis parahydroxybenzoas, propylis parahydroxybenzoas, trolaminum, propylenglycolum, aqua purificata

Charakteristika: Hydrofilný emulzný masťový základ o/v založený na gélovej báze tvorenej karboxyvinylpolymérom, do ktorého je vemulgovaná tuková fáza. Masťový základ je miešateľný s vodou a hydrofilnými látkami.

Použitie: Masťový základ na prípravu extern alebo ako neutrálny krém bez účinných látok najmä na suchú, stvrdnutú a popraskanú pokožku.

Spôsob prípravy: Pri príprave masti sa postupuje tak, že účinná látka sa zmieša s malým množstvom masťového základu a potom sa vmieša do zvyšku masťového základu. Pri príprave emulzie je nutné kvapalinu, ktorá má byť vmiešaná do základu, zahriať na teplotu 40-50°C. Dôležitým predpokladom kvality a stability prípravku je kompatibilita účinnej látky s masťovým základom. Do tohto masťového základu možno pridať tieto účinné látky (v zátvorke sú uvedené koncentrácie pri použití jednej účinnej látky):aqua (100%), balsamum peruvianum (10%), benzocainum (5%), camphora (10%), capsici tinctura (20%), carbethopendecinii bromidum (0,3%), carbonis detergens tinctura (20%), caryophylli oleum (1%), cinnamoni oleum (1%), cloroxinum (3%), dexamethasoni acetas (0,5%), ethacridini lactas (5%), eucalypti oleum (1%), glycerolum (30%-zahriať na 40°C), helianthi oleum (20%-zahriať na 40°C), hydrocortisonum (0,5%), chloramphenicolum (2%), chrysarobinum (2%), iecoris aselli oleum (20%-zahriať na 40°C), lini oleum (20%-zahriať na 40°C), lithantracis pix (10%), levomentholum (10%), methylrosanilinii chloridum (2%), olivae olivum (20%-zahriať na 40°C), paraffinum perliquidum (20%-zahriať na 40°C), propylenglycolum (5%), ricini oleum (20%-zahriať na 40°C), resorcinolum (1%), sulfathiasolum (20%), sulfur (5%), talcum (20%), titanii dioxidum (20%), urea (10%), zinci oxidum (10%).Masťový základ nie je vhodným masťovým základom pre kyselinu salicylovú, kyselinu boritú, dusičňan strieborný a cignolín.

Použiteľnosť:
2 roky

Balenie:
0,9 kg