Ušné kvapky Burow

ušná roztoková instilácia

Zloženie:
1 g roztoku obsahuje:
aluminii acetotartratis solutio (s obsahom 1,4% hliníka) 667 mg,
ethanolum 96% V/V, aqua purificata.

Charakteristika: Ušné kvapky Burow je alkoholový roztok octanu a vínanu hlinitého určený na lokálne (miestne) podanie do ucha. Vyznačuje sa hlavne adstringentným účinkom (sťahujúcim), pričom pôsobí aj antisepticky (ničí choroboplodné zárodky), antiedematózne (pôsobí proti opuchu) a chladivo. Adstringentné látky reagujú s bielkovinami povrchových vrstiev tkaniva za vzniku ochrannej vrstvy, čím sa zlepšuje hojenie a epitelizácia tkaniva, znižuje sa dráždivosť a zabraňuje sa ďalšiemu prenikaniu infekcie.

Použitie: Prípravok sa používa na podpornú liečbu pri akútnom zápale stredného ucha a ochoreniach vonkajšieho zvukovodu.
Je vhodný pre dospelých, mladistvých a deti.

Nepoužívať v prípade: Prípravok sa nesmie použiť pri precitlivenosti na jednotlivé zložky.

Možné lokálne reakcie: Sú zriedkavé, ojedinele sa môže po aplikácii vyskytnúť podráždenie kože zvukovodu.Pri prípadnom výskyte týchto alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom používaní prípravku poraďte s lekárom.

Interakcie: Pri lokálnej aplikácii neboli zaznamenané. Nie je vhodné prípravok kombinovať s inými lokálne podávanými ušnými liekmi bez odporučenia lekára.

Dávkovanie a spôsob podávania: Odporúča sa do očisteného zvukovodu aplikovať 2 – 4 kvapky 3 až 4 krát denne.
Pred samotným podaním je nutné odskrutkovať uzáver, nakloniť hlavu na stranu a jemným stlačením plastovej fľaštičky nakvapkať do zvukovodu potrebný počet kvapiek. Po použití treba uzáver pevne zaskrutkovať.
V prípade náhodného vniknutia prípravku do oka je nutné ho okamžite vypláchnuť vlažnou vodou.

Použiteľnosť: 2 roky
Zdravotnícka pomôcka
Veľkosť balenia: 20 g